Kam na výlet

Pokud jste se rozhodli strávit vaší dovolenou aktivně, jste na správném místě. Okolí Chlumu u Třeboně nabízí rozsáhlé možnosti, jak vyplnit vaše volné chvíle. Zdejší krajina a okolí vás potěší její rozmanitostí a krásou. Rybníky a pískovny nejsou jenom příležitostí pro rybáře, ale také jako místo odpočinku s možností rekreačního koupání. Široká síť cyklostezek vybízí k aktivnímu odpočinku jak náročné cyklisty, tak rodiny s dětmi. Pro cyklovýlety si můžete vybrat jak lehký terén kolem třeboňských rybníků, tak náročnější trasy podél rakouské státní hranice.

Uvádím jen několik tipů kam se můžete vydat na cyklovýlet. Nejznámější místo je historická Třeboň (25 km), na opačné straně Nová Bystřice (54 km), do Nových Hradů (28 km), Terezinho Údolí (30 km)… Nebo také můžete zvolit a prohlédnout si krajinu v Rakousku. Na nejbližší hraniční přechod Litschau je to 4 km.

V blízké krajině nenajdete jen přírodní krásy, ale také kus historie v podobě zámků a hradů. Kousek od penzionu v parku najdete zámek, který je v současné době uzavřen, ale procházka zámeckým parkem vás určitě potěší. Budu jmenovat jen několik dalších možných výletů za historií jižních Čech.
Nejblíže Chlumu je Třeboňský zámek s rozsáhlým zámeckým parkem, v Jemčině najdete malý zámek s malebným přilehlým okolím. Dalším tipem je nově zrekonstruovaný zámek Emmy Destinové ve Stráži nad Nežárkou. Pokud se vydáte více na jih, navštivte malé městečko Nové Hrady, kde najdete jak hrad tak zámek s velkým parkem. Kousek od Nových Hradů je malebné Terezino údolí s umělým vodopádem, Dobrá Voda s bývalým klášterem.
Mezi nejznámější zámky a hrady patří Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota, Jindřichův Hradec, Český Krumlov, Rožmberk.

Pokud svůj výlet absolvujete s dětmi, doporučuji navštívit zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou nebo ZOO v Borovanech.